Agenda cap de setmana 21-22 de gener

 

Complert cap de setmana el que ens espera amb proves de pista coberta, aire lliure i cross.

 

Aquest mateix divendres alguns dels nostres atletes prendran part al Control Absolut que es disputarà a la Pista Coberta de Sabadell.

 

A la mateixa pista coberta, dissabte al matí es disputarà el Campionat de Catalunya de Clubs Cadet, on el Cornellà Atlètic presentarà equips en les categories masculina i femenina.

Reglament i horari

Atletes participants

 

Per la tarda, el Control Juvenil-Junior també comptarà amb la presència d'atletes del nostre club

Atletes participants

 

En categories de promoció, un bon nombre d'atletes de la nostra escola es trobarán dissabte al matí a Gavà a la 2a Jornada Comarcal d'Atletisme Escolar.

 

I diumenge serem al 23è Cros de Riudellots de La Selva. Entre les seves curses es disputarà el Campionat de Catalunya de Cros Curt per Clubs, on el Cornellà Atlètic presentarà equip tant en les categories masculina com femenina.

Els nostres equips estaran formats per:

Equip Femení: Barbara Anento, Sara Benadi, Silvia Gironés, Nuria Langreo i Susana Palomino

Equip Masculí: Ruben Aguilar, Daniel Álvarez, Mohamed Azzouz, Mohamed Benktib, Mostafa Benslimane, Yassine Ezzaydouny, David Gonzalo, Jose Parra i Alex Vila.

Volem destacar que feia molts anys que el nostre Club no presentava equip femení en aquest campionat.

 

Els hi desitgem molta sort a tots els nostres atletes.

 


 

 

 Campionat de Catalunya Sub-20 en Pista Coberta 2017

 

 

Espectacular Campionat de Catalunya Sub-20 en Pista Coberta el que vam gaudir el passat diumenge a Sabadell.

Un any més, el Cornellà Atlètic va classificar els equips masculí i femení per un campionat que reuneix els 12 millors equips de les categories Junior, Juvenil i Cadet.

 

En la prova masculina, el nostre club va assolir una excel.lent tercera posició, en un relleu final d’infart on els nostres van aconseguir retallar el punt que els separava del podi al JA Sabadell.

El primer en sortir a la pista va ser l’Iker Martín (juvenil) a la perxa, on va saltar fins els 3,30m MMP, acabant en vuitena posició.

A la prova del Pes, el Daniel Serrano (junior) va ser tercer amb un millor llançament de 12,35m.

Els 60mt, en una emocionant cursa, el Marc Galé (junior) va aturar el crono en 8.09s i acabant en primer lloc de tots els participants.

Al salt de llargada, l’Alex Valverde (juvenil) amb una marca de 6,30m, es feia amb la quarta posició.

En la prova del 60mll, l’Arnau Nuñez (junior) quedava en cinquena posició després de córrer en 7.24s.

A continuació, l’Alex Salas (juvenil) aconseguia la tercera posició als 3.000m, que va recórrer en 9:18.39.

Als 400m, el Kevin Fernandez (junior) va registrar una marca de 55.26s per acabar en dotzena posició.

La prova d’alçada ens va donar una altra primera posició després que el Jaime Guerra (junior) s’enlairés fins els 1,87m MMP.

Els 200m ens van deixar la mala noticia de la jornada pels nostres, ja que el Bernat Canet (juvenil), un dels principals favorits de la prova, va patir una lesió a la meitat de la cursa. Tot i això, va ser capaç de creuar la línia d’arribada caminant malgrat l’intens dolor que patia, aconseguint dos punts que resultarien definitius per la classificació. Li desitgem una ràpida recuperació.

Mentrestant, el Julen Sayago (junior) saltava en la prova de Triple, arribant dins els 13,90m MMP i aconseguint la tercera posició.

Als 800m, el Pol Belinchon (junior) marcava 1:59.83 per acabar en tercera posició.

El 1.500m, l’Smail Akkich (junior) va ser fruit dels nervis i va ser desqualificat, però va mostrar les seves qualitats en la cursa i de ben segur ens donarà alegries aviat.

Finalment, el relleu 4x200 format pels juvenils Iker Martín, Alex Valverde, Iván Lopez i el Junior Marc Galé, van aconseguir la tercera posició (1:32.52) per darrera dels dos equips que van ocupar els dos primers llocs del podi, el FC Barcelona i l’AA Catalunya.

 

En categoria femenina, el Cornellà Atlètic va aconseguir la vuitena posició final.

 

Va iniciar la competició la Nerea Aguilar (juvenil) al salt d'alçada, finalitzant novena amb 1,44m.

A la llargada la Julia Morreres (junior) va repetir novena posició amb un millor salt de 4,51m.

A la prova dels 60mt la Laia Nuñez es va quedar a la tercera tanca quedant desqualificada després d’una magnífica sortida.

Als 60mll la Carla Llorca (juvenil) va quedar en quarta posició en aturar el crono en 8.08s.

Els 3.000m ens van deixar una sisena posició per part de l’atleta cadet Tarikua Muñoz amb una marca de 11:40.94.

Al triple salt, la Diwa Vilà (juvenil) no va poder aconseguir marca després de tres nuls, en una competició en la que no es va trobar còmoda des de l’inici en haver de saltar des d’una taula de batuda a la que no està acostumada. Malgrat tot, ens va deixar uns salts llargs que demostren el bon moment de forma en que es troba.

Als 400m, la Laura Girol (junior) va aconseguir una meritòria quarta posició, baixant del minut amb una marca de 59.35s.

En la prova dels 200m, la Marina Carrasco (junior) va aturar el crono en 26.14 finalitzant en tercera posició.

La prova de perxa ens va portar una setena posició de la mà de la Paula Crespo (junior), que va assolir els 2,90m.

La Maria Vega (junior) va llençar el pes fins els 9,43m que li van donar la tercera posició.

Als 800m, la Laura Vila (juvenil) va aconseguir la vuitena posició amb una marca de 2:29.16.

La Queralt Martín (junior) va completar els 1.500m en 5:15.35 MMP que li van donar la cinquena posició.

Finalment, el relleu 4x200 format per  Carla Llorca, Diwa Vilà, Marina Carrasco i Laura Girol va aconseguir la segona posició (1:45.84).

El títol va ser per l’AA Catalunya, seguit de l’ISS-L’Hospitalet i la UA Terrassa.

 

Enhorabona a tots els atletes del club que hi van prendre part.

 

El títol a la millor afició, una vegada més, va ser nostre. Us convidem a tots a acompanyar el nostre club en totes les competicions i gaudir de l’espectacle i l’entrega dels nostres atletes allà on vagin.

Les properes cites al calendari, el Campionat de Clubs Cadet en Pista Coberta (21 de gener) i el Campionat de Clubs Infantil (28 de gener) es disputaran a Sabadell i el nostre club hi tindrà representació, tant en categoria masculina com femenina.


CAMPIONAT D'ESPANYA DE MARATÓ A SEVILLA

Fantàstica actuació  del maratonians del nostre club ala marató de Sevilla!!!

Aquest Diumenge a les 9h del matí prenien la sortida els nostres 8 representants del club en aquesta competició, tots amb el mateix objectiu, el de creuar la meta victoriosos davant els seus objectius.

Cal destacar com ja vàrem avançar Divendres, l’actuació dels nostres dos debutants a la distància dels 42.195m. Sílvia Gironés y Dídac Muñoz, que van realitzar una meravellosa actuació el dia del seu debut, assolin tots dos una boníssima marca en aquesta distància.

Fantàstica imatge que ens ha fet arribar el Dídac, que representa com davant les dificultats físiques que ha tingut durant un temps no l’han aconseguit frenar les seves ganes de finalitzar una marató. També és trobava en la mateixa situació en Carles Font, que va acudir a la capital Andalusa amb una lesió.

Moltíssimes felicitats a tots!!

Aquí tenim els resultats dels nostres campions:

Sergio Enriquez Castells 2.46.30
Daniel Alvarez Gorgojo 2.50.43
Didac Muñoz Gutierrez 3.06.09
Amable Argüello Martín 3.10.01
Jose Puertas Muñoz 3.24.39
Silvia Gironés Bausa 3.24.40
Quim Font Sancho 3.25.35
Carles Font Sancho 3.36.06

CAMPIONAT D'ESPANYA PROMESA COMBINADES

Dissabte i Diumenge 20-21 de Febrer es van celebrar paral·lelament el Campionat d’Espanya Promesa i el Campionat d’Espanya de combinades, aquestes competicions es van realitzar a San Sebastià i Salamanca respectivament.

En aquests campionats vam tenir dues representacions per part del nostre club. D'una banda, el nostre perxista David Blasco que no va tenir un bon dia, ja que malauradament va tenir problemes amb el franqueig del llistó en la primera altura i va fer nuls, com a club l’animen a afrontar el pròxim campionat amb mes ànims que mai.

Per altra banda la nostra combinera Paula López va ocupar una 8ª posició al campionat, on va realitzar una puntuació final de 3.420 punts, quedant-se molt a prop per punts de la 5ª posició. La nostra atleta va tenir alguns problemes en el salt de llargada i el 800m, que significa que podria haver aconseguit una puntuació més destacada en aquest campionat. Ara toca pensar en el Campionat d’Espanya Absolut on esperem que tot vagi millor.

CAP DE SETMANA INTENS PELS ATLETES DEL CONRELLÀ ATLÈTIC!

COMPETICIONS DEL 19 AL 21 DE FEBRER

El Cornellà Atlètic prendrà part en innumerables competicions el proper cap de setmana...

A la Pista Coberta  de Sabadell tenim en el Cnat. Catalunya Cadet de Proves Combinades, amb la presència de la Diwa Vila; i el Cnat de Catalunya Juvenil on hi participen: l’Alex Valverde (60mll), Kevin Fernandez (400mll), Marina Carrasco i Laura Girol (400mll),  Miguel Garcia (60mt, llargada i triple), l Pol Belinchon (800mll), l’Alex Salas (1500mll), Martina Fanlo (60mll i perxa), Julen Sayago (triple i llargada),  Jaime Guerra (triple), en Daniel Serrano (pes), Laura Vila (800mll i 1500mll), Julia Morreres (triple), Sandra Roig i la Maria Vega (pes). Un bon grapat d’atletes classificats per participar en aquest campionat que lluitaran com sempre per donar-ho tot.

Diumenge 21, també a Sabadell, es realitzarà el Cnat. De Catalunya Junior de 3.000m, on ens representa en Ferran Carreras.

Continuant amb la pista coberta, però aquest cop en indrets més llunyans... tenim al David Blasco , que participa al Cnat. d’Espanya Promesa que es realitza a San Sebastià, a la prova de perxa.  I  ens hem d’anar fins a Salamanca, on la nostre “superwoman”  la Paula Lopez, realitzarà el seu Cnat d’Espanya Promesa de Proves Combinades.

Però tenim més represetants del Cornellà Atlètic que participen lluny de casa, en un altre Cnat d’Espanya... en aquesta ocasió el Cnat d’Espanya de Marató, a Sevilla, on hi participen: la Silvia Gironés, en Carles Font, en Quim Font, el Daniel Alvarez Gorgojo, l’Amable Arguello i el Sergio Enriquez.

Però aquí no acaba tot... continuem fent acte de presència en més campionats, en aquest ocasió és el torn del Cnat de Catalunya de Marxa Atletica en Ruta Individual i per Equips, on el nostre club presenta equip en les categories: Benjami Masculi (Adrian Anguiano, Guillem Font, Joel Linares, Eric Melià, Denis Pastrana i Erik Ruiz), Benjamí Femení (Nina Bigorda; Gisel.la Gallach, Helena Noguera, Laia Sanz), Aleví Masculí (Khalid Tamghart, Joan Jimenez, Robert Feliu, Lucas Coppens, Alex Gajete, Mario Gonzalez,  Oscar Gonzalez, Josep Parra, Oriol Poquet, Marc Salvador), Aleví Femení (Meritxel Pastrana, Silvia Sanchez, Anneliese Antonio, Ana Escot, Ona Mansilla, Ainhoa Moreno), Infantil Masculí (Bernat Garces, Iker Martin, Marc Jimenez), Infantil Femení (Dainara Garcia, Noa Plaza, Anna Soneira, Iria A. Herraez, Marina Lopez) i com a Cadet Femení tenim a l’Elena Martinez.

Al marge dels Campionats, també tenim la participació d’atletes del Cornellà Atlètic en proves de control com: el Critèrium de Llançaments d’Hivern Cadet- Juvenil – Junior on els nostre fantàstic  sector de llançadors/es  demostrarà el seu potencial: Marc Alcaide (disc), Daniel Serrano (disc), Maria Vega (disc), Irina Peña (disc), Cristina Cobo (disc i martell), Sandra Roig (Javelina) i Irene Vega (martell)

I per últim, i els més importants perquè  són el nostre futur...  els nostres joves atletes de categories menors que participaran a la 3a Jornada Comarcal del Pista, que es realitza al Prat de Llobregat el dissabte en jornada de matí.

Moltíssima sort a tots els atletes del Cornellà Atlètic!!! 

Cornella de Llobregat

Patrocinadores