Kevin Cerro anirà a la Copa d'Europa de Marxa

 

 

El nostre marxador Kevin Cerro, que ja va ser seleccionat el 2015 per participar al Campionat del Mon Juvenil a Cali (Colombia), ha tornat a ser convocat per la selecció espanyola per disputar la Copa d'Europa que tindrà lloc a Podebrady (Rep. Txeca) el proper 21 de maig.

 

Un orgull pel nostre club veure com atletes formats a la casa arriben tant amunt!

Resultats Campionat de Catalunya Sub-20 Aire Lliure 2017

 

ESPECTACULAR jornada la que vam viure el passat diumenge a l’Estadi Serrahima, on els nostres atletes varen assolir una fantàstica 2ª posició global, sent els nois SEGONS i les noies QUARTES.

Podríem destacar les victòries individuals que es varen assolir en algunes proves, però pensem que el més important és el triomf de l’EQUIP. Un cop més, els nostres atletes varen realitzar una jornada molt complerta i van deixar clar el magnific present i futur del nostre club.

Moltíssimes felicitats a tot els atletes i al cos tècnic que,  liderat per l’Àlex Mancheño, va saber treure el millor de cadascun d’ells.

Resultats

Campionat de Catalunya Sub-20 Aire Lliure 2017

 

Aquest proper diumenge 2 d’abril, en horari de matí, tothom cap a l’Estadi Joan Serrahima, on una representació dels nostres millors atletes Sub-20 lluitarà per aconseguir aquest prestigiós campionat.

Estem segurs que els nostres atletes ens faran gaudir amb la seva lluita per arribar en les primeres posicions de les curses, saltar més amunt i lluny que ningú i llençar més metres que la resta de competidors. 

Els representants del nostre club seran els següents:

 

En aquesta llista no hi sou vosaltres, però doneu-vos TOTS per convocats.

Serà necessari que els hi donem tot el suport possible, que de ben segur serà molt, ja que un cop més hem de demostrar que som l’afició més nombrosa i sorollosa de l’atletisme català.

Força Cornellà Atlètic!!!

Clubs inscrits i horaris: http://fcatletisme.cat/…/reg-20170402-catclubssub20ordre-ho…

Reglament: http://fcatletisme.cat/…/upl…/reg-20170402-catclubssub20.pdf

Resultats 18-19 de febrer

 

Pista Coberta

 

Campionat d’Espanya Absolut en pista coberta
Salamanca, 18 y 19 de febrer 2017

 

 

Fins a quatre atletes van representar al nostre club en aquest campionat, són els següents:

 

Marc Galé als 60 metres tanques: 8.39 7à posició a la Ronda 1/Serie 3
Marina Tovar als 60 metres llisos: 7.89 7à posició a la Ronda 1/Serie 1
Paula López al Pentathlon: 15a posició amb 3.355 punts

Jesús Castillo a l’heptathlon: 6a posició final amb 5.112 punts. Cal destacar que el Jesús va acabar la primera jornada en tercera posició amb un concurs espectacular a l'alçada, on va aconseguir una millor marca personal de 2,07m. Anant a per totes a l'inici de la jornada de diumenge, veient opcions de millorar la tercera posició obtinguda l'any passat, una entrebancada a les tanques el van apartar del podi. Malgrat tot, molt bones sensacions i esperem que a l'aire lliure ens pugui donar moltes alegries. 

Resultats

Fotos (Teo Tovar)

 

 

Campionat de Catalunya Juvenil de Proves Combinades en pista coberta
Sabadell, 18 i 19 de febrer de 2017 

 

 

El Cornellà Atlètic és un club de tradició “combinera”, tenim a Jesús Castillo com el nostre gran referent, però tenim altres joves que pugen amb força.

 

En aquest campionat van prendre part en categoria masculina  l'Iker Martín i Àlex Valverde, i en categoria femenina la Diwa Vila.

 

L'Iker va finalitzar en una magnífica 3a posició, lluitant fins l'ultima prova per la primera posició. Les seves marques van ser les següents:

-60m: 7.29

-Llargada: 6,24m

-Pes: 12,47m

-Alçada: 1,75m

-60mt: 8.42

-Perxa: 3,40m

-1.000m: 2:57.56

 

L'Alex també va fer una gran combinada, finalitzant en 8è lloc. Les seves marques van ser les següents:

-60m: 7.34

-Llargada: 6,05m

-Pes: 10,10m

-Alçada: 1,66m

-60mt: 9.06

-Perxa: 2,80m

-1.000m: 3:01.09

 

En categoria femenina, la Diwa va assolir la 5a posició final, amb les següents marques:

-60mt: 9.09

-Llargada: 5,02m

-Pes: 7,79m

-Alçada: 1,48m

-800m: 2:38.91

 

 

Resultats

 

Campionat de Catalunya Juvenil de 3.000 m.
Sabadell (Pista Coberta de Catalunya), 19 de febrer de 2017

 

Álex Salas i Kamal Tamghart eren els dos representants del nostre club en aquesta campionat. El primer va aconseguir la tercera posició amb una marca de 9:01.98 , mentre que el segon va aconseguir la cinquena posició amb una marca de 9:09.78.

 

 

Prèvia Campionat de Catalunya Infantil en pista coberta (-2000 marxa)
Sabadell, 18 de febrer de 2017

Molts atletes del nostre club varen prendre part en aquesta jornada prèvia al Campionat de Catalunya Infantil i un bon grapat varen aconseguir la seva classificació, són els següents:

Meritxell Pastrana i Alicia Ruiz als 1000 m.ll.
Miquel Llorens als 1000 m.ll.
Anneliese Antonio als 2000 m.ll.
Ivan Moreno als 60 m.t. i Alçada
Anna Tuñón a l’Alçada i a la Perxa
Noa Plaza a la Perxa
Marta Herrera a la Llargada i al Triple Salt
Ariadna Forcada i Nora Suarez al Pes
Unai Acevedo al Triple Salt

Resultats

 

Aire Lliure

 

Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Cadet-Juvenil
Sabadell, 18 de febrer de 2017

Grans resultats dels nostres atletes en el Campionat de Catalunya de Llançaments d’hivern:

Irene Vega Subcampiona Juvenil en Martell amb un llançament de 49.31 m.
Kala Gutierrez, sisena Juvenil en Javelina amb un llançament de 26.05 m.
Marc Alcaide, Campió Cadet en Disc amb un llançament de 42.77 m. i quart en Martell amb un llançament de 28.57 m.
Roger Mogas, Campió Cadet en Javelina amb un llançament de 46.52 m.

Resultats

 

Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Absolut-Júnior
Barcelona (Estadi Joan Serrahima), 19 de febrer de 2017

María Vega, en Disc (1Kg) amb un llançament de 32.78 metres va aconseguir la 4a. posició Junior i la 9a. en Absolut.
Cristina Cobo, en Martell (4Kg) amb un llançament de 40.77 metres va aconseguir la medalla de PLATA en categoria Junior i la 8a. en Absolut.
Daniel Noguera, en Martell (6Kg) amb un llançament de 40.92 metres va aconseguir la 5a. posició en categoria Junior.

Resultats

 

Marxa

Campionat de Catalunya de Marxa de Promoció 
Viladecans, 19 de Febrer de 2017

Gran participació dels nostres atletes en el Campionat de Catalunya de Marxa de promoció. També hi varen participar les categories grans fora de campionat.
Un altre cop va quedar demostrat que tenim un club amb molta marxa. Entre tots els resultats cal destacar els següents:

Dainara García, ARGENT en categoria Infantil.
Paul McGrath, OR en categoria Cadet

I per equips:
4ats. en Benjamí Masculí
3ers. en Aleví Masculí
5ens. en Aleví Femení
2ons. en Infantil Masculí
4ats. en Infantil Femení

Fora de campionat: Kevin Cerro primer en categoria Junior.

Fotos (Antonio Rodriguez)

Resultats

 

 

Ruta

 

Maratest Badalona (30KM)
19 de febrer de 2017

 

En una de les clàssiques habituals per preparar la Marató de Barcelona, alguns dels nostres fondistes hi varen prendre part. Destacar que varem situar 2 atletes entre els 6 primers, Sergio Enriquez en la 4a. posició i David Gonzalo en la 6a.

 

Els resultats dels notres atletes varen ser:

Sergio Enriquez - 1:48:09
David Gonzalo - 1:48:45
Higinio Melchor - 2:13:39
Arantxa Suau - 2:16:54
Barbara Anento - 2:26:09

 

Resultats

 

 

Resultats 11-12 de febrer

 

 

 

Pista Coberta

 

Destacada actuació dels nostres atletes al Campionat de Catalunya Junior en Pista Coberta. Fins a 5 posicions de podi, un or per la Maria Vega al pes, 3 argents per Marina Carrasco (400mll), Julen Sayago (triple) i Pol Belinchon (800mll) i un bronze pel Marc Gale als 60mt.

 

Arnau Nuñez: 7.28 a la semifinal 1 del 60mll

Iván Espinar: 7.32 a la semifinal 2 del 60mll

Kevin Fernandez: 53.90 a la semifinal 3 dels 400mll

Marina Carrasco: 2a classificada amb 58.41 a la final dels 400mll

Laura Girol: 5a classificada amb 59.47 a la final dels 400mll

Pol Belinchon: 2n classificat als 800mll amb un temps de 1:57.08

Smail Akkich: 7è classificat als 1.500m amb 4:30.39

Anna Huguet: 5a classificada als 1.500m amb 5:16.37

Queralt Martín: 6a classificada als 1.500m amb 5:20.88

Marc Gale: 3r classificat amb 8.20 (8.11 a la semifinal) als 60m.t.

Paula Crespo: 9a classificada a la perxa amb 2,90m

Julen Sayago: 2n classificat al triple salt amb 14,09m (MMP)

Julia Morreres: 8a classificada al triple salt amb 10,37m

Daniel Serrano: 5e al pes amb 12,49m

Maria Vega: 1a classificada al pes amb 10,30m

 

Resultats

 

 

A Madrid es va disputar el Campionat d'Espanya Promesa, on presentavem 5 atletes.

 

Xavier Alberto Regino: 7.11 a la primera ronda dels 60mll

Adria Reina: 7.16 a la primera ronda dels 60mll

David Blasco: 7a posició a la perxa amb 4,35m

Marina Tovar: 8.03 a la primara ronda dels 60mll

Paula Lopez: 6a posició al Pentatlon.

 

Resultats

 

Campionat de Catalunya Juvenil de Llançament de Pes 
Sabadell (Pista Coberta de Catalunya), 11 de febrer de 2017

Dos atletes del nostre club varen prendre part en aquest campionat:

Irene Vega, que amb un llançament de 10.75 metres, va assolir la 5a. posició.
Miguel García, que amb un llançament 11.13 metres, va assolir la 10a. posició.

Resultats

 

Marxa

 

Campionat de Catalunya de Marxa
Mataró, 12 de febrer de 2017

Els nostres atletes varen prendre part en aquest campionat amb resultats molt destacats, varen ser els següents:

Kevin Cerro, Campió de Catalunya Junior de 10Km marxa amb una marca de 46.24, Andrei Rodríguez, tercer en la mateixa distància amb una marca de 49.41 i Rubén Vera quart amb una marca de 51.11 .

Julia de Torres, amb una marca de 1.04:08 va aconseguir la 8a. posició de 10KM marxa en la categoria Juvenil.

També varen prendre part, fora del Campionat de Catalunya:

Paul Mcgrath, amb una marca de 24:53, primer lloc als 5KM marxa en categoria Cadet.

Dainara Garcia, amb una marca de 17:38, primera als 3KM marxa en categoria Infantil.

Elena Martínez, amb una marca de 18:46, va assolir la quarta posició als 3KM marxa en categoria Cadet.

Resultats

 

Cros

Campionat de Catalunya de Cros Individual i Equips
Caldes de Malavella, 12 de febrer de 2017

El nostre club va tenyir de verd Caldes de Malavella amb motiu del Campionat de Catalunya de Cros, varem aconseguir grans resultats, tant els que varen aconseguir pujar al calaix de forma individual o com a grup, com els que no varen pujar.

Destacar entre tots els resultats:

Denis Pastrana, 2n en categoria Benjami.
Alex Salas, 3r en la categoria Juvenil i seleccionat directament per assistir al campionat d'Espanya representant Catalunya.
Equip Infantil Masculí, SOTSCAMPIONS de Catalunya
Equip Infantil Femení, SOTSCAMPIONES de Catalunya

 

Resultats

Fotos (Manel Martín)

Fotos (Quim Font)

 

 

 

Cornella de Llobregat

Patrocinadores